Bilim Kurulu

BİLİM KURULU *

İbrahim ATALAY (Mehmet Akif Ersoy University – TURKEY)
Türkan Bayer ALTIN (Ömer Halisdemir University – TURKEY)
Meral AVCI (İstanbul University – TURKEY)
Dan BALTEANU (Head of Geography Institute – ROMANIA)
Erdin BOZKURT (Middle East Technical University – TURKEY)
Helmut BRÜCKNER (Cologne University – GERMANY)
İsa CÜREBAL (Balıkesir University – TURKEY)
İhsan ÇİÇEK (Ankara University – TURKEY)
Atilla ÇİNER (İstanbul Teknik University – TURKEY)
Tuncer DEMİR (Akdeniz University – TURKEY)
Mihaela DİNU (Romanian American University – ROMANIA)
Uğur DOĞAN (Ankara University – TURKEY)
Ali Fuat DOĞU (Yüzüncü Yıl University – TURKEY)
Gulzhan MUHİTOVNA DZHANALEEVA (L.N. Gumilyov Eurasian National University, KAZAKHSTAN)
Warren EASTWOOD (Birmangham University – İNGİLTERE)
Recep EFE (Balıkesir University – TURKEY)
Ömer EMRE (F.S.G. Eng. and Cons. Ltd. – TURKEY)
A. Evren ERGİNAL (Çanakkale Onsekiz Mart University – TURKEY)
Ecmel ERLAT (Ege University – TURKEY)
Tevfik ERKAL (Çankırı Karatekin University – TURKEY)
T. Ahmet ERTEK (İstanbul University – TURKEY)
Barbaros GÖNENÇGİL (İstanbul University – TURKEY)
Tolga GÖRÜM (İstanbul Teknik University – TURKEY)
Gürcan GÜRGEN (Ankara University – TURKEY)
Nurten GÜNAL (Marmara University – TURKEY)
Mendibaev Erbolat HAMZİNOVİCH (Aktyubinsk National University – KAZAKHSTAN)
Mustafa KARABIYIKOĞLU (Ardahan University – TURKEY)
Murat KARABULUT (Kahramanmaraş Sütçü İmam University – TURKEY)
Sabri KARADOĞAN (Dicle University – TURKEY)
Kaoru KASHİMA (Kyushu University – JAPAN)
İlhan KAYAN (Ege University – TURKEY)
Telat KOÇ (Çanakkale Onsekiz Mart University – TURKEY)
Ali KOÇYİĞİT (ODTÜ – TURKEY)
İbrahim KOPAR (Atatürk University – TURKEY)
Catherine KUZUCUOĞLU (Sorbonne University – FRANCE)
Darrel MADDY (Newcastle University – UK)
Mariana FİLİPOVA MARİNOVA (Varna National History Museum – BULGARIA)
Giuseppe MASTRONUZZI (Bari Aldo Moro University – ITALY)
Marcel MINDRESCU (Suceava University – ROMANYA)
Nikos MOURTZAS (Athens National Technical University – GREECE)
Lütfi NAZİK (Ahi Evran University – TURKEY)
M. Kirami ÖLGEN (Ege University – TURKEY)
Ertuğ ÖNER (Ege University – TURKEY)
Mehmet Ali ÖZDEMİR (Afyon Kocatepe University – TURKEY)
Cristian PATRİCHE (Alexandru Ioan Cuza University – ROMANIA)
Neil ROBERTS (Oxford University – UK)
Gülcan SARP (Süleyman Demirel University – TURKEY)
Abdullah SOYKAN (Balıkesir University – TURKEY)
Murat SUNKAR (Fırat University – TURKEY)
Kemalettin ŞAHİN (Ondokuz Mayıs University – TURKEY)
M. Taner ŞENGÜN (Fırat University – TURKEY)
Saadettin TONBUL (Fırat University – TURKEY)
Hüseyin TUROĞLU (İstanbul University – TURKEY)
Murat TÜRKEŞ (Boğaziçi University – TURKEY)
Ali UZUN (Ondokuz Mayıs University – TURKEY)
Serdar VARDAR (Ege University – TURKEY)
Andreas VÖTT (Johannes Gutenberg University – GERMANY)
Cengiz YILDIRIM (İstanbul Technical University – TURKEY)
Hakan YİĞİTBAŞIOĞLU (Ankara University – TURKEY)
Halil İbrahim ZEYBEK (Gümüşhane University – TURKEY)
Ludwig ZOELLER ‎(Bayreuth University – GERMANY)
Nikos ZOUROS (Aegean University – GREECE)

* Soyada göre alfabetik olarak sıralanmıştır. Alphabetical ordered by surname.

 

ALAN EDİTÖRLERİ

Hakan YİĞİTBAŞIOĞLU (Volkan Jeomorfolojisi, Kurak ve Yarıkurak Bölgeler Jeomorfolojisi)
Ali UZUN (Jeomorfoloji ve İklim Değişikliği)
Abdullah SOYKAN (Flüvyal Jeomorfoloji, Hidromorfoloji)
Cihan BAYRAKDAR (Glasyal ve Periglasyal Jeomorfoloji)
Cengiz YILDIRIM (Tektonik Jeomorfoloji, Kıyı/Denizaltı Jeomorfolojisi, Kuvaterner Jeomorfoloji)
Tolga GÖRÜM (Jeomorfolojik Tehlikeler, Uygulamalı Jeomorfoloji, İnsan kaynaklı jeomorfik süreçler)
M. Zeynel ÖZTÜRK (Karst Jeomorfolojisi)
Serdar VARDAR (Paleocoğrafya, Jeoarkeoloji)
Erdal GÜMÜŞ (Jeomorfolojik Miras)
Doğukan Doğu YAVAŞLI (Jeomorfolojik Teknikler)